Артроскопія суглобів, що це і для чого?
Артроскопія – мініінвазивне хірургічне втручання, що виконується з діагностичною або лікувальною метою, при захворюваннях і ушкодженнях суглобів та внутрішньосуглобових структур.
Кожна людина коли-небудь зіштовхувалась з болем у суглобі. Біль може турбувати як після травми, так і після цілого дня, проведеного в русі. Якщо після нещасного випадку, невдалого руху чи хвороби у Вас з’явився біль, що супроводжується набряками чи порушенням функції, можна запідозрити пошкодження внутрішньосуглобових структур і необхідно негайно звернутись до профільного спеціаліста, лікаря ортопеда-травматолога. Іноді, задля встановлення точного діагнозу і допомоги пацієнту, стандартних методів діагностики лікарю недостатньо і потрібно звернутись до більш складного підходу.
Таким і є артроскопія. Суть цієї процедури полягає у введенні всередину суглоба артроскопа з мінівідеокамерою через маленький прокол на шкірі. Зображення з камери виводиться безпосередньо лікарю, на великий монітор і хірург повністю контролює процес. Під контролем камери проводяться як операції на менісках, так і відновлення хрестоподібних зв'язок чи хірургія суглобового хряща.
Клініка Руденка у Запоріжжі спеціалізується в артроскопії плечового та колінного суглобів. Для цього у нас є всі необхідні умови і дотримані усі сучасні протоколи проведення такої високотехнологічної лікарської маніпуляції.
Кому і коли проводиться артроскопія?
Оскільки артроскопію використовують як у діагностиці, так і для безпосереднього лікування, то існує ряд чітких показів для кожного з видів втручання.
Покази до діагностичної артроскопії:
- біль невідомої етіології, що не усувається стандартною терапією
- синовіїти різноманітного генезу
- складні внутрішньосуглобові переломи
- ушкодження зв’язкового апарату суглоба
- необхідність проведення біопсії
- вивих надколінка
- асептичний некроз суглобових елементів
- необхідність оцінки стану суглоба перед ендопротезуванням
- ревматоїдний артрит
Покази до лікувальної артроскопії:
- сторонні тіла в суглобах (металева стружка, цвяхи, кулі і т.д.)
- крайові кісткові розростання(остеофіти) і спайки
- ушкодження хрестоподібних зв’язок
- розриви менісків
- хвороба Гоффа або ліпоартрит
- санація суглоба
Хірург через артроскоп видаляє згустки крові чи гною, вводить у суглоб лікарські препарати в залежності від ситуації. Також видаляє ті ділянки суглобових поверхонь, які не підлягають відновленню.
Артроскопія в клініці Руденка має низку беззаперечних переваг перед стандартними відкритими втручаннями на суглобах.
Перше – це час, найцінніший людський ресурс. Маніпуляція не потребує великого об’єму персоналу і технічних застосувань. Обираючи артроскопію, Ви обираєте повернення у звичний ритм життя в найкоротший термін.
Друге – мінімальна травматизація тканин, операція проводиться практично безкровно, і відсутність потреби у загальному знеболенні(наркозі). Все це відповідно також впливає на скорочення реабілітаційного періоду.
Ну і третє – це широкі можливості внутрішньосуглобових маніпуляцій. Суглоби та їх зв’язки – дуже складні і делікатні структури. Наші хірурги з великим досвідом, майстерно володіючи техніками таких втручань, можуть Вам допомогти з максимальним позитивним результатом.
Протипокази:
Як і будь-яка маніпуляція, артроскопія плечового чи колінного суглобів мають перелік протипоказів, що повинні суворо обговорюватись при передопераційному обстеженні пацієнта.
- серцево-судинні патології
- гострі інфекції
- загострення хронічних захворювань
- травми з об’ємним крововиливом в порожнину суглоба
- декомпенсовані стани
- інфіковані рани і гнійні вогнища
- туберкульоз кісток
- анкілози(відсутність суглобової щілини)
- неконтрольована гемофілія
- психічні захворювання в стадії загострення
Скільки часу займає лікування
Все надто індивідуально і залежить від кожної конкретної ситуації. Але, як правило, термін перебування пацієнтів у нас в клініці дуже короткий. Незадовго до артроскопії Ви поступаєте до нас, консультуєтесь з оперуючим травматологом і анестезіологом та проходите усі необхідні передопераційні обстеження.
В день операції або ж наступного дня Ви можете уже повертатись додому. Також Ви отримаєте рекомендації від лікуючого лікаря щодо реабілітації. Дуже важливо після втручання займатись лікувальною фізкультурою, зміцнювати м’язи і напрацьовувати рухи в суглобах. Все це з Вами обговорить Ваш лікар-ортопед і підбере оптимальну схему відновлення.
Звертайтесь за номером, зазначеним у контактах, для отримання будь-якої додаткової інформації та запису на консультацію. Будемо раді відповісти на усі Ваші питання і допомогти Вам.
В клініці Руденка в м. Запоріжжя піклуються про Вас і Ваше здоров’я!