Плечолопатковий періартрит (синдром замороженого плеча)

Вам більше 60 років? Ви професійний спортсмен сьогодні або в минулому? Нещодавно Ви пошкодили плече? Якщо хоча б на одне питання Ви відповіли ствердно і при цьому Вас турбує біль у плечі, можливо, у Вас плечолопатковий періартрит, або періатроз.

плечелопаточный периартрит

Що таке плечолопатковий періартрит і чому розвивається?

Плечолопатковий періартрит - це дегенеративне запалення плечового суглоба, яке вражає навколосуглобових структури: м'язи, зв'язки, сухожилля і синовіальні сумки.

Відповідно виникають такі патологічні стани, як:

  • Тендиніти
  • Бурсит плеча
  • Синовит

Вважається, що цей артроз плечового суглоба розвивається як наслідок вікових змін в шийному відділі хребта, через які порушується його трофіка і іннервація. Каркас плеча складається з ротаторної манжети. Це група дрібних м'язів (надостная, подостная, мала кругла, підлопаткова) і їх сухожиль. Існує думка, що захворювання передує постійна микротравматизация навколосуглобових структур неадекватно великими фізичними навантаженнями протягом тривалого часу. І це сприяє розвитку набряку в тканинах, больового синдрому і початку прояви асептичного запалення в суглобі.

 

Що турбує при плечелопаточном періартриті, які симптоми захворювання?

боль в плече

Перш за все - больовий синдром. Набридливий, ниючий, постійний біль, який посилюється вночі, в положенні на боці. Вона супроводжується неможливістю спокійно підняти або відвести руку. Це називається симптомом «середньої дуги» - максимальний біль проявляється при відведенні кінцівки від корпусу на 90-120 градусів. Тому, найбільш безболісним станом при періартриті буде рука, зігнута в лікті. Якщо запалення набуває характеру гострого - відзначається підвищення температури, набряклість і почервоніння суглоба, болючість навколосуглобових м'яких тканин при пальпації, то негайно рекомендуємо звернеться до ортопеда.

Коли дане захворювання розвивається протягом тривалого часу, навколосуглобових тканини стають малорухомими, ригідними. І це обумовлює поступове обмеження рухів в плечі, на тлі хронічного больового синдрому. Звичні фізичні навантаження будуть даватися все важче і важче, аж до абсолютної неможливості їх виконувати. Саме через це периартрит ще називають синдромом «замороженого плеча».

 

Лікування плечелопаточного періартриту в клініці Руденка в Запоріжжі

Лечебная блокада при плечелопаточном периартрите

Для того, щоб підібрати максимально ефективне лікування і зберегти індивідуальний підхід до ситуації кожного пацієнта, в нашому центрі спочатку застосовується повний комплекс діагностики. Починаючи від збору анамнезу, огляду, проведення функціональних проб і до рентгенографії, ультразвукової діагностики та спіральної комп'ютерної томографії або МРТ за потребами. У більшості випадків це дозволяє чітко діагностувати як пошкодження суглоба, так і сухожиль ротаторної манжети і самих м'язів. Можливо, буде необхідна більш складна тактика, із застосуванням інвазивної методики, такий як артроскопія плечового суглоба. Вона проводиться як в діагностичних, так і в лікувальних цілях. Якщо травматологом буде виявлена патологія, яка потребує хірургічної корекції, її відразу можна буде виконати, не відкладаючи це на тривалий термін. Для лікування плечелопаточного артриту використовується:

  • Консервативна, або медикаментозна, терапія
  • Фізіотерапія
  • Ін'єкційна терапія і PRP
  • ЛФК

Медикаментозна терапія - має на увазі застосування нестероїдних протизапальних лікарських препаратів, для зняття больового синдрому і набряклості тканин.

Фізіотерапія включає в себе ударнохвильову терапію, лазерну терапію, електроанальгезія, магнітотерапію. Лікування проводиться курсами протягом тривалого періоду для досягнення накопичувального ефекту і поступового зняття запалення без шкоди для структур плеча.

Ін'єкційна терапія \ PRP - прицільне введення стероїдних протизапальних препаратів \ власної плазми крові пацієнта, збагаченої тромбоцитами, під контролем уз-датчика.

ЛФК - займає не останнє за важливістю місце в процесі лікування і реабілітації пацієнта, як допоміжна методика. Дозовані, строго обмежені фізичні навантаження, чітко підібрані фахівцем реабілітологом конкретно у Вашій ситуації з максимально індивідуальним підходом.

Клініка Руденка - це про оперативність, ефективність і орієнтація на результат, яким Ви точно залишитеся задоволені. Звернувшись до нас, Вам точно буде не про що турбуватися, ми про все подбаємо, у вас буде можливість повернутися додому без спогадів про захворювання.

Ми чекаємо Вас на консультацію до наших професіоналів-травматологів і відповімо на будь-які питання за номером, вказаним в Контактах.

Клініка Руденка - Ваш заставу життя без болю і обмежень.

Записатися на прийом до лікаря